Service är viktigt för våra kunder och med andra ord är det viktigt för oss! I vårt arbete på Staffare AB strävar vi alltid efter långa relationer med våra kunder och då är bra service ett måste. I Luleå, Skellefteå, Timrå, Hudiksvall & Bollnäs har vi egna verkstäder och reservdelsbutiker, vi har ackrediterad personal som utbildas kontinuerligt då det alltid kommer nyheter och förädringar. Vi anlitar även ett antal externa servicelämnare när det gäller Huddig service, dessa håller samma kvalité som våra egna verkstäder vad det gäller kompetens och service.

I dagsläget har vi 14st servicebussar och 28st mekaniker.

Tillbehör

Luleå

ROGER CARLSSON

Verkmästare
0920 55 92 56
roger.carlsson@staffare.se

Luleå

KJELL UDDSTRÖM

Reservdelar
0920 55 92 55
kjell.uddstrom@staffare.se

Luleå

Jenny Nordström

Butik/Reservdelar
0920 55 92 54
jenny.nordstrom@staffare.se

Skellefteå

Erik Grönlund

Verkmästare
0910 140 80
erik.gronlund@staffare.se

Skellefteå

ULF ERIKSSON

Reservdelar
0910 29 10 61
ulf.eriksson@staffare.se

Skellefteå

LEIF HORTLUND

Reservdelar
0910 21 40 83
leif.hortlund@staffare.se

Skellefteå

Malin Olsson

Butik/Reservdelar
0910 21 40 81
malin.olsson@staffare.se

Timrå

PER SUNDIN

Verkmästare
060 52 78 79
per.sundin@staffare.se

Timrå

Daniel Svedin

Reservdelar
060 52 78 73
daniel.svedin@staffare.se

Timrå

CHRISTOFFER JOHANSSON

Butik/ Reservdelar
060 52 78 72
christoffer.johansson@staffare.se

Timrå

HENRIK DAHLSTEDT

Reservdelar
060 52 78 74
henrik.dahlstedt@staffare.se

Hudiksvall

PATRIK LUNDIN

Servicechef
0650 54 20 77
070 601 13 03
patrik.lundin@staffare.se

Hudiksvall

Christopher Palm

Verkmästare
0650 54 20 79
christopher.palm@staffare.se

Hudiksvall

HANS NORLING

Reservdelar
0650 54 20 78
hans.norling@staffare.se

Hudiksvall

SVEN-ERIK STORM

Reservdelar
0650 54 20 59
sven-erik.storm@staffare.se

Hudiksvall

ÖRJAN OLSSON

Reservdelar
0650 54 20 76
orjan.olsson@staffare.se

Hudiksvall

Tobias Norling

Butik/ Reservdelar
0650 54 20 53
tobias.norling@staffare.se

Hudiksvall

Lars Jonsson

Reservdelar
0650 54 20 50
lars.jonsson@staffare.se

Bollnäs

VIKTOR ANDERSSON

Verkmästare
0278 355 05
viktor.andersson@staffare.se

Bollnäs

PETER ARTURSSON

Butik/ Reservdelar
0278 355 05
peter.artursson@staffare.se

Bollnäs

MADELENE WESTLUND

Reservdelar
0278 511 875
madelene.westlund@staffare.se

Storvik

Zackrisson Entreprenad AB

Extern service lämnare
070 213 71 11
h-e.zackrisson@telia.com

Uppsala

Maskinservice i Uppsala AB

Extern service lämnare
018-10 21 30
bjorn.eriksson@agromaskin.se

Uppsala

Björn Eriksson

Verkmästare
018 68 14 46
bjorn.eriksson@agromaskin.se

Uppsala

Niklas Thorell

Verkmästare
018 68 14 46
niklas.thorell@agromaskin.se

Uppsala

Mikael Widén

Butik/ Reservdelar
018 68 14 40
mikael.widen@agromaskin.se

Uppsala

Sören Pettersson

Butik/ Reservdelar
018 68 14 36
soren.pettersson@agromaskin.se

Uppsala

Mattias Krantz

Butik/ Reservdelar
018 68 14 43
mattias.krantz@agromaskin.se

Uppsala

Rune Johansson

Butik/ Reservdelar
018 68 14 41
rune.johansson@agromaskin.se

Västerås

Västerås Mektjänst AB

Extern service lämnare
070 375 177
mektjanst@gmail.com

Stockholm

Hylast AB - Haninge

Extern service lämnare
08 745 33 35
info@hylast.se